ДНЗ № 72 "Снігуронька" м. Краматорськ
 
КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД





Новости


30.05.2019
Випускні
28 - 30 травня проходили випускні у садочку. В добрий путь, наші любі дітки.

24.05.2019
В дошкільному закладі пройшла зустріч з представниками юстиції
В дошкільному закладі пройшла зустріч з представниками юстиції

25.04.2019
Онлайн-конкурс
ДНЗ 72 долучився до онлайн-конкурсу 《Щоб життя нам краще мати з малку треба працювати》

Все новости

Публічний звіт 2015-2016н.р.

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ КРАМАТОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

(ЯСЛА-САДОК) №72 «СНІГУРОНЬКА» ЗАГАЛЬНОГО ТИПУ

         _______________________________________________________________________________________________________________

84301, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Ювілейна, 44-а, тел. 5-43-62

[email protected]

 

 

 

 

 

ПУБЛІЧНИЙ  ЗВІТ

ЗАВІДУВАЧА ДНЗ № 72  «СНІГУРОНЬКА»

2015-2016 навчальний рік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                       

 

 

ЗВІТ

завідувача дошкільного навчального закладу № 72 "Снігуронька"

за 2015-2016 навчальний рік

 

         Шановні батьки, ми отримали багато добрих  відгуків, побажань і побачили, що ви - люди не байдужі, яких цікавить кожна прожита їхньою дитиною хвилина в дошкільному закладі. І ми  пропонуємо вашій увазі традиційний щорічний публічний звіт завідувача перед громадськістю.

              На сьогоднішній день, моя задача як сучасного управлінця донести до кожного з вас, що сучасний дитячий сад - це не «камера зберігання», де діти харчуються і де за ними доглядають. Дитячий сад - це перша і дуже важлива сходинка в освіті дошкільнят.

             Змінюються умови життя і вимоги школи до умінь майбутніх першокласників. Дуже багато зараз говориться про якість освіти, а досягти її можна, на наш погляд, тільки пред'являючи єдині вимоги як з боку батьків і вихователів, так і дитини до самого себе. І такі заходи як публічні слухання, спільні свята і дозвілля допоможуть нам стати єдиною командою в нашій нелегкій справі. Дана публічна доповідь - засіб забезпечення інформаційної відкритості та прозорості роботи нашого закладу.

            Головними завданнями моєї  публічної  доповіді, як засобу  інформування громадськості, стали:

• Підвищення відкритості дошкільного закладу;

• Задоволення інформаційної потреби різних груп користувачів: це і батьки, і педагоги, і засоби масової інформації, та органи влади;

• Створення інформаційного забезпечення ринку освітніх послуг в   ДНЗ;

• Проведення громадської експертизи управлінських рішень, стратегій і програм розвитку установи;

• Залучення ресурсу «довіри і підтримки» до дитячого саду.

 

Отже, сьогодні до вашої уваги буде представлено публічний звіт за 2014-2015 навчальний рік.

 

І. Загальна характеристика.

 

   Комунальний дошкільний навчальний заклад  (ясла-садок)  № 72 «Снігуронька» загального типу Краматорської міської ради  було  відкрито в  грудні 1980 року  і знаходився він у власності заводу НКМЗ до 2009 року.

      Зараз дошкільний навчальний заклад знаходиться в комунальній власності м. Краматорська (рішення № 26/V – 34  від 18.03.09 ).

  Заклад  діє відповідно:

•        Статуту  затвердженого Краматорською міською радою  від 10.10.2014  року № 42/VI - 217

•        Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи № 607993 від 09.12.2009;

•        Свідоцтва про атестацію  № 007914;

Дошкільний навчальний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем. Вихідні дні – субота, неділя та святкові дні.

     Режим роботи ДНЗ становить з 6.00 до 18.00.

   4 груп – з 12 годинним  перебуванням дітей.

    6 груп – 3 10,5 годинним перебуванням дітей.

   Адреса дошкільного закладу:  84301, Донецька обл.., м. Краматорськ, вул. Ювілейна , буд.44-а.

 

2. Склад вихованців.

 

   За проектом  ДНЗ має 12 груп, функціонує – 10 (одна група обладнана під спортивну залу, друга – під  еколого - валеологічну студію). За проектом число місць становить – 220 для дітей від 1,5 до 6 (7) років, на кінець 2015-2016 навчального року  в дитячому закладі виховується  усього  224 дитини, що на 7 дітей більше за попередній рік.

   У дошкільному закладі в 2015-2016 навчальному році функціонувало  10 вікових груп:

        2 групи раннього віку – з 1,5 до 3 років -39 дітей;

        3 молодші групи – 4-й рік життя -   62 дітей;

        2 середні групи – 5-й рік життя - 51 дітей;

        3 старші групи – 6-й рік життя –  72   дитина.

Випущено до школи – 54 дитини.

Мова виховання та навчання – російська у групах раннього віку, українська – всі дошкільні групи.

 

3. Кадрове забезпечення.

 

Педагогічний процес у ДНЗ забезпечують 20 кваліфікованих спеціалістів: завідувач та вихователь-методист, 2 музичних керівника, інструктор з фізичної культури, 15 вихователів. З них мають:

- вищу освіту – 17чол. (89 %),

- середню - спеціальну – 3 чол. (11 %).

 

- Вищу кваліфікаційну категорію мають – 4 чол. (20 %);

- Першу кваліфікаційну категорію – 3 чол. (15 %);

- Другу кваліфікаційну категорію – 8 чол. (40 %);

- Спеціаліст – 5чол.(25 %)

 

   Слід відмітити, що адміністрація створює оптимальні умови для постійного професійного росту педагогів: у поточному році підтвердила кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» Власенко Л.М.,  атестовано 3 педагога – їм присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії» - Головченко С.М., Рубан Н.Ф., Федорченко Н.В.

 

    2 педагога мають вищу освіту та кваліфікаційну категорію «спеціаліст», так як мають невеликий педагогічний стаж, але маємо надію, що в наступному році вони підвищать свій кваліфікаційний рівень.

   Головною метою дошкільного закладу є задоволення потреб громадян та суспільства у догляді, оздоровленні, вихованні  та забезпечення гарантованого права громадян на отримання дітьми дошкільної освіти. Головними завданнями педагогічного колективу закладу є: реалізація державної політики в галузі дошкільної освіти, розвиток творчих здібностей та інтересів дітей, забезпечення фізичного та психічного здоров’я, формування умінь і навичок, необхідних для навчання в школі та ін.

 Зміст освітньо-виховного процесу у закладі визначається Базовим компонентом дошкільної освіти і реалізується відповідно до завдань Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Дитина» та Програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт». Впровадження Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Дитина» та Програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» у практику роботи закладу потребує особливих умов до організації та оновлення змісту дошкільної освіти. Тому перехід до нового типу інноваційної освіти, гуманістично спрямованої, яка будується на використанні сучасних освітньо - виховних технологій, створенні сприятливих, комфортних умов для розвитку особистості дошкільників, формуванні у них цілісної та реалістичної картини світу, ціннісного ставлення до природи, культури, людей , самого себе та сприяє становленню у дошкільників життєвої компетентності, готовності до подальшого навчання у школі.  Моніторинг якості освітньо-виховного процесу відповідно до вимог нових освітніх програм є пріоритетним  для педагогічного колективу.

   Процес реалізації Базових програм висуває ряд нових вимог до педагога: вміння оновити, переоцінити власний досвід, відійти від старих стереотипів і настанов, генерувати ідеї особистісно орієнтованої освіти, усвідомити наукові засади та концептуальні положення педагогічної  інноватики, тому надзвичайно актуальною і важливою залишається проблема покращення кадрового потенціалу закладу, його професійне зростання через неперервну  теоретичну  підготовку та фахову майстерність педагогів, розширення культурного світогляду, використання та впровадження в практику здобутків педагогічної науки, передового педагогічного досвіду та ін. Тому протягом навчального року методичною службою ДНЗ відповідно до річного плану проводились семінари, методичні години, консультації, майстер-класи, взаємоперегляди. Педагоги являються активними учасниками міських  методичних комісій з питань організації роботи в профільних, україномовних групах, семінарів, тренінгів, творчих груп.

     

 

4.Пріоритетні напрямки діяльності у 2015-2016 навчальному році.

 

Завдання на поточний навчальний рік  було  визначено наступним чином:

1. Створення відповідного розвивального середовища в групі та дошкільному закладі, для розвитку особистості дитини на основі народної культури з опорою на краєзнавчий матеріал, яке б дозволило забезпечити потребу в пізнанні його за законами добра та краси.

2. Забезпечення розвитку особистості дитини як суб’єкта мовленнєвої діяльності..

3. Формування у дітей стійких мотивацій на здоровий спосіб життя і безпеки життєдіяльності шляхом впровадження українських традицій в навчально-виховний процес.   

 

5.Аналіз стану здоров’я дітей, які виховуються у дошкільному закладі впродовж 2015-2016 н.р.

 

   Оновлення змісту та якості дошкільної освіти відбувається через набуття кожною дитиною навиків здорового способу життя шляхом використання нових та апробованих здоров’язберігаючих технологій.

   Систематичне використання у навчально - виховному процесі здоров’язберігаючих технологій дозволило покращити показники моніторингу здоров’я, який здійснює медична служба ДНЗ.

Старшою медичною сестрою   протягом навчального року проводився щомісячний аналіз захворюваності дітей. Показник захворюваності дітей в ДНЗ за 2015 календарний рік   склав 4,5%. За 5 місяців поточного 2016 року -4,24% .

 

Такі показники ми маємо завдяки впровадженню  системи   фізкультурно – оздоровчих  заходів, а саме :

-         дотримання режиму дня;

-         гігієнічні чинники;

-         ранкова гімнастика;

-         заняття з фізичної культури;

-         фізкультурні хвилинки, паузи під час навчального процесу;

-         Дні здоров'я;

-         гімнастика пробудження;

-         розваги, свята;

-         пішохідні переходи;

-          режим харчування;

-         індивідуальна робота з фізичного виховання.

Така робота сприяє зміцненню здоров'я  малят, про що свідчить паспорт  здоров'я  дітей  закладу.

         

Паспорт здоров'я дітей ДНЗ № 72

 

Група здоров'я

2011-2012

2012-2013

2013-2014

2014-2015

2015-2016

І

64%

62,6%

72%

84%

87%

ІІ

35%

37%

28%

14%

12%

ІІІ

1%

0,4%

0,4%

0,46%

0%

 

 

 

0,93%

0,92%

 

збільшилася кількість  дітей І групи , та зменшилася кількість дітей ІІ групи. Результати оздорочо-профілактичної роботи дітей в умовах  закладу дають позитивні зміни у зміцненні здоров'я  малят. Аналіз захворювання дітей старшою медичною сестрою проводиться щомісячно, що дає можливість  педагогам  та медсестрі спільно з батьками простежити спад або зріст захворювання, аналізувати його, планувати оздоровчі та гартувальні заходи.

 

 

Аналіз диспансерного обліку.

 

Діагноз

2011-2012

2012-2013

2013-2014

2014-2015

2015-2016

ЛОР

2%

0,8%

1,8%

 1,4%

1,8%

Окуліст

9%

5,7%

4,4%

4,6%

2,8%

Ортопед

2%

1,3%

2,2%

1,9%

1,8%

Невропатолог

5%

2,6%

7%

5,5%

4,1%

Кардіолог

7%

1,3%

3,1%

3,2%

2,8%

Уролог

2%

0,4%

8,3%

0,46%

-

Педіатр

18%

4,4%

8,3%

9,7%

3,2%

Ендокринолог

2%

0,8%

0,4%

0,93%

-

Алерголог

-

1,7%

2,2%

3,2%

1,4%

Інші

-

3,1%

2,2%

2,8%

3,2%

 

 

 

 

На постійному контролі у адміністрації ДНЗ знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов та режиму виховання дітей.

 

   Нажаль, спостерігається ріст простудної захворюваності  з  причини збільшення кількості дітей раннього  віку та природні часті захворювання у період адаптації. У дітей знижений імунітет, що призводить також до частих захворювань. Не  змінилася, навіть трішки збільшилась, кількість дітей, які стоять на обліку в окуліста. Це, як ми вважаємо, наслідки неконтрольованого проведення часу біля телевізора та комп’ютера. Проблемою залишається захворюваність після вихідних днів та свят. Її рівень досить значний. Особливо підвищився рівень захворюваності  у січні 2016 року – 7,5%  ( у  минулому січні 2015 року – 2,6%). Педагоги звертають увагу батьків на дотримання режиму дня, на харчування дітей вдома, на недопустимість деяких продуктів і блюд у дитячому раціоні. Тому ще раз закликаємо батьків до турботливого ставлення до своїх дітей, до спільного піклування про життя і здоров’я  малят.

 

 Важливо відмітити, що завдяки професійній діяльності медичної служби та чіткому виконанню санітарних інструкцій у закладі значно зменшено кількість інфекційних захворювань, попереджено їх розповсюдження.

 

6.Якість реалізації освітньої програми.

 

    Для ефективного вирішення проблем навчання та виховання дітей педагоги перебувають у постійному творчому пошуку, експериментують та впроваджують сучасні перспективні програми та методики.

   У 2015-2016 навчальному році колектив ДНЗ № 72 керувався наступною нормативно-правовою базою щодо організації навчально-виховного процесу.

 

1

„Конвенція про права дитини” прийнята ООН 20.11.1989р., ратифікована Верховною Радою України 27.09.1992р.

ж-л „Дошкільне виховання”,

№ 6 – 2001р. стор. 3-6

2

Конституція України. Розділ 11, ст. 52-53, прийнята на 4-й сесії Верховної Ради України 28.06.1996р.

Збірник законів і нормативних актів

про дошкільне виховання стор. 3

3

Закон „Про захист дитинства”

ж-л „Дошкільне виховання”,

№ 6 – 2001р. стор. 2

4

„Декларація прав дитини” – прийнята ООН в 1959р.

 

ж-л „Дошкільне виховання”,

№ 6 – 2001р. стор. 2

ІІ. Правові, фінансові та організаційні основи функціонування і розвитку системи дошкільної освіти

1

Закон України „Про дошкільну освіту”

газета „Урядовий кур’єр”

№ 31 – 2001р. від 08.08.2001р

2

Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Затверджено наказом  МОН № 641 від 16.06.15 року

 

3

Закон України „Про мову” 

 

ІІІ. Організація і керівництво дошкільним навчально-виховним процесом

1

Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році

Лист МОН № 1/9-249 від 20.05.15 року

Інтернет, сайт МОН України

2

Про Перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році

Лист МОН № 1/9-387 від 13.08.15 року

Інтернет, сайт МОН України

3

Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності

Наказ МОН № 446 від 20.04.15 року

Інтернет, сайт МОН України

4

Про зміну порядку ведення діловодства у дошкільних навчальних закладах

Лист МОНмолодьспорт

№ 1/9-786 від 29.10.12 року

5

Типове положення про атестацію педагогічних працівників України

Від 06.10.2010  № 930

Зміни до Типового положення про атестацію педагогічних працівників Затверджено: Наказом Міністерства освіти і науки,  молоді та спорту  України від 20.12.2011  № 1473 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

10 січня 2012 р. за N 14/20327 Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту  України від 20.12.2011  № 1473

6

«Щодо атестації педагогічних працівників»

Лист МОНмолодьспорт № 1/9-779 від 25.10.12

7

Діагностика як метод моніторингових досліджень професійної компетентності педагогів дошкільного закладу

І.Романюк Навчально-методичний посібник. 2011р.

8

Базовий компонент дошкільної освіти в Україні

Київ, 2012

Комплексні освітні  програми

 

Програма виховання і навчання дітей дошкільного віку від двох до семи років «Дитина»;

 

Парціальні  освітні програми:

1

«Радість творчості», програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку.

Борщ Р. М., Самойлик Д. В. 2012

2

Англійська мова для дітей дошкільного віку. Програма, методичні рекомендації.

Шкваріна Т.М

3

«Про себе треба знати, про себе треба дбати»

Лохвицька Л.В. 2013

Методичні розробки, рекомендації та  навчальні посібники

 

Навчання української мови та народознавства

- А.М.Богуш. «Витоки мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку». Програма та методичні рекомендації. – Одеса: Маяк, 1999.

- Н.Гавриш. Розвиток мовленнєвої творчості в дошкільному віці. - Донецьк: ТОВ «Лебідь», 2001.

- Т.О. Піроженко.  Комунікативно- мовленнєвий розвиток дошкільника.- Мандрівець,2010.

 

Ознайомлення дітей з довкіллям

-Довкілля. Молодша група/ С.А. Ігнатьєва, Н.Г. Конотоп, В.М. Новікова, Л.М. Діб. – Х.: Веста: Видавництво «Ранок», 2009, -  96 с.;

-Довкілля. Старша група/ С.А. Ігнатьєва, Н.Г. А.А. Назаренко – Х.: Веста: Видавництво «Ранок», 2007, -  144 с.;

-Крутій К.Л., Маковецька Н.В. Подорож у довкілля. Методичні рекомендації для батьків і педагогів щодо ознайомлення дітей дошкільного віку із довкіллям.- Запоріжжя: ТОВ «ЛІПСЛтд», 2003. – 136 с.

 

Математика

-«Формування логіко – математичної компетентності дітей»,  Зайцева Л.І. 2011;

-Сухар В.Л. Вивчаємо математику. Молодший дошкільний вік. – Х.: Вид-во «Ранок», 2014.- 112 с – (Серія «Сучасна дошкільна освіта»);

-Математика 4-5 років. Конспекти занять (С.А. Ігнатьєва, А.Л. Калмикова, Р.Г. Авдєєва – Х.: Видавництво «Ранок», 2011)

-К.Й.Щербакова. Методика навчання математики дітей дошкільного віу. – К.:Вища школа, 1982ю

-Л.С.Плетеницька, К.Л.Крутій. Логіко-математичний розвиток дошкільників.-Запоріжжя:ТОВ «ЛІПС.Лтд.», 2002.

 

 

Екологічне виховання

-В.І. Ашиков. Програма «Семицветик».

-Н.С. Ніколаєва . Екологічне виховання в ДНЗ. 2- 6 років­ –Х: Вид. група «Основа»;

-О.М.Масленнікова. А.А.Філіпенко Екологічні проекти в дитячому закладі.- Волгоград: Вчитель, 2009р.

-З.П. Плохій. Формуємо екологічну компетентність молодшого дошкільника.- К.: Світоч, 2010 р.;

-З.П. Плохій. Формуємо екологічну компетентність старшого дошкільника.- К.: Світоч, 2010 р.

 

Художньо-естетичний розвиток

 

-Козакова Р.Г. Заняття з малювання, 2009.

-І.А. Ликова. Програма «Кольорові долоньки». -М.: Карапуз,2010р.

-Л.М. Шульга Барвиста радість. Запоріжжя:

-Горбунова Н.В. «Театральна діяльність дошкільнят», Програма «Театрально-ігрова діяльність дошкільнят».

 

Планування освітнього процесу

-Організація освітнього процесу від вересня до травня. 4 – й рік життя/ М.В. Педан. – Х.: Вид. група «Основа», 2013.- 430 с.- (Серія «ДНЗ. Вихователю»);

-Організація освітнього процесу від вересня до травня. 5 – й рік життя/ А.М.Щербак. – Х.: Вид. група «Основа», 2013.(Серія «ДНЗ. Вихователю»);

-Організація освітнього процесу від вересня до травня. 6 – й рік життя/ А.М.Щербак, О.Р. Івлєва, О.Ю. Мирошниченко, О.В. Бабенко, Н.С. Христоєва. – Х.: Вид. група «Основа», 2012.- 2 часті.- (Серія «ДНЗ. Вихователю»);

 

Фізичне виховання

-Н.Ф. Денисенко, Е.С.Вільчковський. Програма з фізичного виховання «Будь здоровим, малюк». - К.:Вікол, 1997.

-Н.Ф.Денисенко, Л.Г.Шевцова. В.О.Музирова, Л.Д.Мельник. Програма «Малятко - здоров'ятко».- Запоріжжя: ЛІПС, 2004.

-Н.Ефименко. Театр физического развития и оздоровления детей дошкольного и младшего школьного возраста. – М.:Линка-пресс, 1999.

 

Патріотичне виховання

-Калуська Л.В. Народні ремесла у дитячому садку.

-Народознавство в дошкільному закладі: Методичні рекомендації для вихователів/ упорядник О.П. Макаренко. – Тернопіль, 1992.

-Кривоніс М.Л., Дроботій О.Л. Патріотичне виховання в ДНЗ. -  Х.: Вид-во «Ранок», 2015,192с.

       

 

 

 

    Парціал

   Головною метою роботи колективу дошкільного закладу є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягати успіху, правильно будувати своє життя. Адміністрація закладу на чолі з завідувачем організує вивчення готовності дітей до шкільного навчання, вважає цю роботу надзвичайно важливою.

 

     Моніторинг стану засвоєння програми дітьми у старших  групах є головним показником роботи педагогів та усього колективу у цілому. За результатами діагностики дошкільників по засвоєнню освітніх ліній програми «Дитина» з 54 обстежених дітей   маємо такі показники:

 

 

Освітня лінія  «Особистість дитини»

Високий рівень – 20 дітей

Достатній рівень – 33 дитини

Низький рівень -1 дитина

 

Освітня лінія «Дитина в соціумі»

Високий рівень -23дітей

Достатній рівень – 30 дитина

Низький рівень – 1

 

Освітня лінія «Дитина у природному довкіллі»
Високий рівень – 25 дітей

Достатній рівень – 28 дитина

Низький рівень – 1 дитина

 

Освітня лінія «Дитина у світі культури»

Високий рівень – 24 дітей

Достатній рівень – 29 дитини

Низький рівень -1 дитина

 

Освітня лінія «Гра дитини»

Високий рівень – 30 дітей

Достатній рівень – 23 дітей

Низький рівень - 1 дитина

 

Освітня лінія «Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі»

Високий рівень – 23 дітей

Достатній рівень – 30 дитина

Низький рівень – 1 дитина

 

Освітня лінія «Мовлення дитини»

Високий рівень – 10 дитина

Достатній рівень – 42 дитини

Низький рівень -2 дитини

 

Фізичний розвиток

Високий рівень – 15 дітей

Достатній рівень – 39 дітей

Низький рівень - 0

 

Результати діагностики образотворчої діяльності дітей:

Високий рівень – 14 дітей

Достатній рівень – 39 дітей

Низький рівень – 1 дитина

 

Результати діагностики музичного виховання:

Високий півень – 15 дітей

Достатній рівень – 34 дитини

Низький рівень – 5 дітей.

 

Дякую за персональний внесок вихователів Терещенко В.В., Борило Г.М., Шкільняк О.Ю., Рубан Н.Ф., Павцьо С.М.,    інструктора з фізичної культури Федорченко Н.В., музичних керівників Желдакову Т.В., Родіонову І.І.

 

7. Управлінська діяльність завідувача ДНЗ

Безпосереднє керівництво ДНЗ №72  здійснює управління освіти Краматорської міської ради. До складу органів самоуправління дошкільного навчального закладу входять:

  Піклувальна рада ДНЗ;

 Батьківські комітети груп;

 Профспілковий комітет;

 Педагогічна рада,

 Загальні збори батьків та членів трудового колективу,

 Комісія з ОП та ТБ,

 Пожежно-технічна комісія.

          

     Управлінські рішення та дії завідувача ДНЗ у поточному році були спрямовані головним чином на забезпечення працездатності колективу виконання річних завдань:

1. Комплектація штатів відповідно до затвердженого штатного розпису.

2.  Організації діяльності колективу щодо надання освітніх послуг населенню відповідно до  статуту дошкільного навчального закладу.

3. Комплектування груп на 01.09.2015р.

5.  Організація роботи щодо охоплення навчання дітей 5-ти річного віку та обліку дітей у мікрорайоні. Розуміючи важливість цієї роботи, завідувач безпосередньо керує нею. За наслідками обліку дітей планується та реалізується робота з батьками щодо підвищення  їх педагогічних знань, озброєння методами навчання та виховання дітей у сім’ї. 

6. Проведення економічних розрахунків вартості додаткових освітніх послуг та матеріально – технічного забезпечення;

- організація діяльності колективу і Піклувальної ради для створення сучасних умов в ДНЗ.

В групових кімнатах, роздягальнях;

- створення предметного середовища для роботи груп раннього віку;

 7. Керівництво освітньо-виховним процесом в дошкільному закладі:

- організація занять з підготовки до школи  вихователями; 

- організація і проведення міських методичних заходів;

- контроль за виконанням парціальних програм, результатів моніторингу ефективності додаткових освітніх послуг та вивчення відгуків батьків.

8. Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу нашого дошкільного закладу, в місцевих газетах «Технополис», «Краматорська правда», «Новини» та в Інтернеті були позитивні відгуки про діяльність нашого закладу.

 9. Організація роботи з батьками та громадськістю з метою залучення їх до управління закладом, пропагування відкритості та прозорості через раду ДНЗ.

 

8. Організація роботи з сім’ями вихованців

Взаємодія з сім’ями вихованців на протязі року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків у управлінні закладом. Дошкільний заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форм співпраці:

 Батьківські збори,

 Індивідуальні консультації різних спеціалістів,

 Виготовлення саморобок разом з дітьми, спільні виставки дитячої творчості;

 Дні відкритих дверей.

·        Наданні благодійної спонсорської допомоги для створення відповідних матеріально- технічних умов щодо перебування дітей у закладі.

 

9.Організація харчування

Для нормального росту і розвитку дитини необхідно правильно організоване харчування. Зростаючий і швидко розвивається організм вимагає достатньої за кількістю та повноцінної за якістю їжі. Як недостатня, так і надмірне однаково шкідливо для здоров'я дитини і може привести до розладу травлення, порушення обміну речовин, зниження опірності організму, до уповільнення не тільки фізичного, а й психічного розвитку. У дитячому саду цьому питанню приділяється величезна увага. З цією метою організовано 3-х разове харчування. Робота з організації харчування дітей ДНЗ № 72: здійснюється згідно з «Інструкцією по організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах», затверджена наказом МОНУ та МОЗУ від 17.04.06 №298/227.

 Харчування дітей у ДНЗ організується по циклічному перспективному меню на 10 днів, яке затверджено міською СЕС.

 Меню складається з різноманітних блюд, виключені їх повтори. Між сніданком і обідом діти отримують соки. У щоденний раціон харчування включено фрукти та овочі, але нажаль протягом року фрукти майже не постачались .

Усі продукти харчування, що надходять до ДНЗ  № 72  відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються накладними, сертифікатами якості, висновками санітарно-епідеміологічної експертизи.

 

Постійний контроль за правильною організацією харчування дітей здійснюється завідувачем ДНЗ № 72 Прокопенко Л.В.. Зауваження та відмітки про їх усунення фіксуються в картах контролю ділового щоденника керівника, а також Радою з організації харчування, яка засідає 1 раз на місяць.   

Періодичний контроль проводять працівники санепідемстанції. В ДНЗ  організований контроль за якістю продуктів харчування, що надходять. Прийом продуктів від постачальників, аналіз стану  проводиться  в присутності старшої медичної сестри Дубіни Л.В.

Одним із важливих моментів контролю за якістю харчування дітей в ДНЗ є виконання затвердженого набору продуктів, що реєструється медсестрою в «Журналі обліку виконання норм харчування». На основі даних цього журналу кожні 10 днів проводиться аналіз, а в разі потреби - корекція харчування.   

Якість ведення документації на харчоблоці та в коморі обумовлена відсутністю зауважень контролюючих органів.

Старша медична сестра Дубіна Л.В. веде документацію щодо харчування дітей, разом з завідувачем та шеф-кухарем складає перспективне меню, меню-розкладку,  здійснює контроль за харчуванням дітей, проводить санітарно-просвітницьку  роботу серед батьків, контролює дотримання технології приготування їжі, вихід і якість готових страв, санітарний стан харчоблоку, дотримання правил особистої гігієни персоналом, відмічає в журналі здоров’я працівників харчоблоку своєчасність проходження медоглядів.

Аналіз харчування показав, що грошові норми харчування на одну дитину виконані, але натуральні – свіжі фрукти, овочі, соки, молоко та ін., недовиконані (через недостатнє фінансування, порушення графіків завозу продуктів  з провини постачальників.).

Дане питання постійно контролюється адміністрацією ДНЗ, централізованою бухгалтерією управління освіти.

Проби готових страв знімаються вчасно медичним працівником, яка була призначена наказом керівника відповідальною за організацію харчування у ДНЗ. Результати зняття проб готових страв своєчасно вносяться до Журналу бракеражу готової продукції. Випадків недотримання кухарями технології приготування страв не зафіксовано.

Кухарями ДНЗ своєчасно відбираються добові проби у присутності медичної сестри в об'ємі порцій для дітей молодшої вікової групи та зберігаються на харчоблоці три доби.

У дошкільному навчальному закладі видача готових страв на групи здійснюється лише після зняття проби медичною сестрою та відповідно до часу, визначеного графіком видачі їжі. Помічники вихователів отримують їжу у промаркованому посуді з кришками та спецодязі. Режим харчування дітей в ДНЗ відповідає вимогам і не порушується.

Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів медичною сестрою з дієтхарчування ведеться Журнал обліку виконання норм харчування. Аналіз виконання норм харчування проводиться щомісячно і  показує, що в цілому харчування вихованців дошкільного навчального закладу здійснюється наближено до норм (у середньому —100%).

Напередодні публічного звіту в дитячому саду вихователі зробили аналіз переваги страв дітьми.

Всі діти із задоволенням їдять картопляне пюре, макарони, котлети, азу, суфле з яловичини, плов, пиріжок з м'ясом, гречану кашу, омлети, пряники, вафлі, печиво, супи: розсольник, борщ, борщ, гороховий суп, тушковану капусту, фрукти . Гірше їдять: рибу, тушковану в сметанному соусі, овочеве рагу, ліниві вареники, сирні запіканки. Уподобання в харчуванні дитини формуються відповідно до традицій харчування в сім'ї. Найчастіше діти вдома їдять  картопляні, м'ясні страви, макарони. Тому рибні, сирні страви, які так необхідні для зростаючого дитячого організму, вихованці їдять гірше.

Вихователі, помічники вихователів дошкільного навчального закладу беруть активну участь в організації харчування дітей, ознайомлені з питаннями їхнього гігієнічного та естетичного виховання. 

Слід зазначити, що залишаються батьки, які не завжди володіють повною інформацією щодо організації харчування дітей, тому вважаємо необхідним більше  уваги приділяти питанню донесення інформації до батьків різними способами, а саме: через інформаційні стенди, сайт, батьківські збори,   шляхом проведення індивідуальної роботи, особливо слід звернути увагу на ту категорію батьків, які не відвідують батьківські збори, свята та розваги, є пасивними до подій, які відбуваються в ДНЗ.

 

 

10. Система роботи щодо соціального захисту дитини

Дошкільний навчальний заклад є державним закладом, у якому суворо дотримуються вимоги, щодо забезпечення прав дитини, які закріплені у основних державних документах:

- Конституція України;

- Конвенції ООН про права дитини;

- Законом України «Про охорону дитинства»;

- Сімейний кодекс.

Для ведення цієї роботи у закладі щорічно, на початку року, згідно рішення Краматорської міської ради складається соціальний паспорт закладу, розробляється план заходів  та проводиться аудит  дітей різних пільгових категорій. У нашому закладі виховувалось 2 дитини інвалідів,  , 30 дітей, які виховуються однією матусею, 16 дітей з 14 багатодітних родин, 9 дітей  із малозабезпечених родин. Крім того,  безкоштовно харчуються діти із сімей, які вимушено покинули свої домівки через АТО – 12 дітей та 7 дітей, батьки яких є учасниками боєвих дій в АТО, також харчуються безкоштовно.

 

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 17.12.2008 р. №1/9 –811 «Про здійснення соціально – педагогічного патронату», інструктивно – методичних листів від 27.08.2000 р. № 1/9- 352, від 04.10.2007 р., № 1/9 – 583 «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» адміністрацією ДНЗ розроблені заходи які включають:

- надання методичної і консультативної допомоги сім’ї, включення батьків у процес виховання, навчання та реабілітації дитини;

- формування соціально – педагогічної компетенції сім’ї у вирішенні її психолого – педагогічних та соціальних проблем;

- створення банку даних дітей, які підлягають охопленню соціально-педагогічним патронатом.

 

11. Система роботи закладу щодо попередження травматизму

 

З урахуванням специфіки міста – розташуванням поблизу діючих об’єктів підвищеної небезпеки - АЗС та фільтрувальна станція міськводоканалу, належна увага приділяється організації роботи з персоналом та вихованцями з цивільного захисту, по забезпеченню готовності сил і засобів до дій у надзвичайних ситуаціях. Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників навчально–виховного процесу ДНЗ якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навичок безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки.

За звітний період випадків травмування дітей та працівників не зафіксовано.

 

12. Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ДНЗ

Дошкільний навчальний заклад є комунальним закладом. Завдання адміністрації полягає у оптимальному прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні благодійних коштів, якими забезпечують нас батьки. Піклувальна рада ДНЗ є помічником і контролюючим органом.  У звітному періоді було придбано та проведено ремонтні роботи за рахунок благодійних внесків батьків:

 

 

Проведення ремонтних робіт

Проведено поточний ремонт групи №9, коридора, капітальний ремонт групи № 10, встановлено пластикові вікна в групі №1. Ремонт даху на овочевому сараї.

 

Забезпечення працівників

Замінено, пошито спец.одяг, забезпеченні м'яким інвентарем, заміна робочого інвентарю: віники, мітли, лопати, ганчірки, відра, каструлі.

Придбання посуду

Проведено заміну тарілок , чашок.

Забезпечення миючими засобами

Для дітей та обслуговуючий персонал забезпечено миючими засобами, дезінфікуючими засобами  та засобами  гігієни, згідно санітарних умов

Придбання меблів

Дитячі ігрові меблі придбані в гр.№ 4, №2, №1, №5, №7

Магнітні дошки – групи № 6, №8, №9

Меблі та стільці  в  методичний кабінет

М'який інвентар

 Замінено  постільну білизну в гр.№2, №3. закуплено   тканину на  нові штори в гр.. № 3, №8, килими в кабінет м/с, гр.№9, № 5, пошито костюми до свят та розваг.

Сантехніка

Заміна  сантехніка, кранів, дрібний ремонт.

Матеріально-технічне забезпечення

  Водонагрівачі в групи №1, №2,№3, №4.

  Опромінювачі в групи №5, №10, музична зала.

  Перфоратор.

Благоустрій території

Відремонтовано і побілено частково цоколь та східці будівлі, частково пофарбовано огорожу ДНЗ, обладнання на ігрових майданчиках; відремонтовано павільйони, встановлені столи і лави, висаджені квіти, покошена трава. Завезено пісок, гравій.

Встановлено малі архітектурні форми на майданчиках.

 

Послуги

Госповірка вагів та гир, вивоз сміття, ремонт холодильника, пральних машин, електроплиток, принтера.

    За рахунок управління освіти міста було поповнено матеріально-технічну базу ДНЗ:

Матеріально-технічне забезпечення

Електроплита.

Сміттєвий бак.

Кольорова фарба,  пензлі.

 

Забезпечення миючими засобами

Пральний порошок, деззасоби, миючі засоби для посуду, господарче мило.

Придбання посуду

Тарілки, чашки, блюдця.

М'який інвентар

Матраци, подушки, ковдри, постільна білизна, махрові рушники.

Придбання меблів

Шафи для одягу, пісочниці,  гойдалки, ліжка.

    Одержано допомогу від  спонсорів (депутата виборчого округу № 35 С.А.Левченко):

Матеріально-технічне забезпечення

Лінолеум в групу №10.

Пластикові вікна в групу №10.

Кольорові фарби для проведення благоустрою території ДНЗ.

 

 

   Я  вдячна батькам, спонсорам, управлінню освіти, які допомагають нам у проведенні ремонтних робіт у групах та на території ДНЗ, створюють затишок та комфорт для дітей.

   Ми маємо задовільну матеріально-технічну базу, наш заклад користується попитом серед батьків, колектив може і хоче працювати, тому ми ставимо перед собою  нові завдання.

   Розвиток закладу освіти можливий тільки за умов засвоєння нововведень та бачення власної перспективи розвитку. Головним є те, що дошкільний заклад прагне бути тим місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватись, зміцнювати здоров’я, реалізовувати свої здібності, товаришувати, весело і щасливо жити.

Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками.

Дякую за увагу!